Lozana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Lozana
gjer: Lausanne
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
banorë
/km² banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku
Adresa e kuvendit rruga nr.
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare {{{faqezyrtareekuvendit}}}
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Lozana, Lausanne, është qytet në Zvicër.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ka histori shume te gjete

mira mira mira

Arsimi dhe kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Sporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Ngjarjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Transporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Turizmi[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]