Măgura (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Măgura (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Măgura (Bacău) (Rumania)
Măgura (Bacău)
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 13,55 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Crihan, Dealu Mare, Măgura, Sohodol
Koordinatat 45° 36′ 0″ Veri

26° 44′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 4.475 [2] banorë

Măgura (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.475 banorësh dhe sipërfaqe 13,55 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Crihan, Dealu Mare, Măgura, Sohodol.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)