Mărişelu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mărişelu
Komunë
Vendndodhja
Mărişelu (Rumania)
Mărişelu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 71.68 [1] km2
Kodi Postal 427150
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bârla, Domneşti, Jeica, Măgurele, Mărişelu, Neţeni, Sântioana
Demografia
Popullsia 2641 [2] banorë

Mărişelu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2641 banorësh dhe sipërfaqe 71.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bârla, Domneşti, Jeica, Măgurele, Mărişelu, Neţeni, Sântioana.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)