Mioarele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mioarele
Komunë
Vendndodhja
Mioarele (Rumania)
Mioarele
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Argeş
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 32.00 [1] km2
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Aluniş, Chilii, Coceneşti, Foleşti, Măţău, Suslăneşti
Koordinatat 45° 15′ 0″ Veri

24° 39′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 1,812 [2] banorë

Mioarele është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1,812 banorësh dhe sipërfaqe 32.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Aluniş, Chilii, Coceneşti, Foleşti, Măţău, Suslăneşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)