Mirăslău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mirăslău
Komunë
Vendndodhja
Mirăslău (Rumania)
Mirăslău
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Alba
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 67,00 [1] km2
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Cicău, Decea, Lopadea Veche, Mirăslău, Ormeniş, Rachiş
Koordinatat 46° 22′ 0″ Veri

23° 43′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.205 [2] banorë

Mirăslău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.205 banorësh dhe sipërfaqe 67,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Cicău, Decea, Lopadea Veche, Mirăslău, Ormeniş, Rachiş.

Galeria[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)