Monor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Monor
Komunë
Vendndodhja
Monor (Rumania)
Monor
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 52.98 [1] km2
Kodi Postal 427175
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Gledin e Monor
Demografia
Popullsia 1531 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Monor është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1531 banorësh dhe sipërfaqe 52.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Gledin e Monor.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)