Monte Sant'Angelo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Monte Sant'Angelo
Comune di Monte Sant'Angelo
Qytet
noform
Pamje nga Monte Sant'Angelo
Stema_figura
Vendndodhja
Monte Sant'Angelo (Itali)
Monte Sant'Angelo
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Puglia
Provinca Foxhia
Statistika dhe Transporti
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Sipërfaqja 242 km2
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71037
Prefiksi 0884
Shenjti mbrojtës Shën Mihali
Dita e shenjtit 29 shtator
Demografia
Popullsia 13,491 banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Monte Sant'Angelo është qytetItalinë.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Monte Sant'Angelo është krijuar në vitin 1000.

lidhje e jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]