Murati i II

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Sulltan Murati i II

Muradi i II., Gazi u lind në vitin 1403 dhe jetoi gjer me 3 shkurt 1451. si Sulltan i Perandorisë Osmane ishte prej vitit 1421 gjer me 1451.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]