Namdalseid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Namdalseid (kthjellim).
Namdalseid
—  komunë  
stema_figura
Pamje nga Namdalseid
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Nord-Trøndelag
Kryeqëndra Namdalseid
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Steinar Lyngstad (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:64°17′00″ Veri 11°10′00″ Lindje 64.283333° Veri 11.166667° Lindje64°17′00″ Veri 11°10′00″ Lindje 64.283333° Veri 11.166667° Lindje
Sipërfaqja 770 km2
Popullsia 1.779 banorë 2004
Dendësia 2,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Eibygg
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1723
Vendndodhja
Namdalseid (Norvegjia)
Namdalseid
www.namdalseid.kommune.no

Namdalseid është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 770 km² dhe popullsi 1779 banorë[1].

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]