Nelson (Kolumbia Britanike)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nelson (kthjellim).
Nelson
—  qytet  
Nelson (Kanadaja)
Nelson
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal Central Kootenay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:49°30′00″ Veri 117°17′00″ Perëndim 49.5° Veri 117.283333° Perëndim49°30′00″ Veri 117°17′00″ Perëndim 49.5° Veri 117.283333° Perëndim
Lartësia 535 m (m.n.d)
Sipërfaqja 11,93 km2
Popullsia 10.230 banorë 2011
Dendësia 857,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Prefiksi 250
Kodi Postar V1L
www.nelson.ca/

Nelson është një qytetDistrikti rajonal Central Kootenay, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 11.93 km² dhe popullsi 10230 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Nelson – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike