Newmarket (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Newmarket (kthjellim).
Newmarket
Newmarket, Ontario
—  qytet (city)  
Newmarket (Kanadaja)
Newmarket
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Tony Van Bynen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:44°06′00″ Veri 79°45′00″ Perëndim 44.1° Veri 79.75° Perëndim44°06′00″ Veri 79°45′00″ Perëndim 44.1° Veri 79.75° Perëndim
Lartësia 239 m (m.n.d)
Sipërfaqja 38,07 km2
Popullsia 74.295 banorë 2006
Dendësia 1.951,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905 e 289
www.newmarket.ca/

Newmarket është një qytet (city) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 38.07 km² dhe popullsi 74295 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario