Nuşeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Nuşeni
Komunë
Vendndodhja
Nuşeni (Rumania)
Nuşeni
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 92.04 [1] km2
Kodi Postal 427200
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Beudiu, Dumbrava, Feleac, Malin, Nuşeni, Rusu de Sus, Viţa
Demografia
Popullsia 3111 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Nuşeni është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3111 banorësh dhe sipërfaqe 92.04 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Beudiu, Dumbrava, Feleac, Malin, Nuşeni, Rusu de Sus, Viţa.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)