Oşorhei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Oşorhei
Komunë
Vendndodhja
Oşorhei (Rumania)
Oşorhei
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 64.92 [1] km2
Kodi Postal 417360
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Alparea, Cheriu, Felcheriu, Fughiu, Oşorhei
Demografia
Popullsia 6151 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Oşorhei është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 6151 banorësh dhe sipërfaqe 64.92 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Alparea, Cheriu, Felcheriu, Fughiu, Oşorhei.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)