Omi Minami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Omi Minami (南 央美 Minami Omi) ka lindur më 13 korrik 1968 dhe është një seiyū (dubluese japoneze). Puna e saj është në fushën e filmave anime dhe lojrave kompiuterike.

Puna e saj si dubluese[redakto | redakto tekstin burimor]

Si dubluese filmash anime[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Euphemia (Code Geass - Lelouch of the Rebellion)
  • Ruri Hoshino (Martian Successor Nadesico)
  • Hyatt (Excel Saga)
  • Akiru Yuuki (Fancy Lala)
  • Cyberdoll Kei (Hand Maid May)
  • Miko Mido in (La Blue Girl)
  • Mika Suzuki (Sensei no Ojikan)
  • Pat Campbell (Infinite Ryvius)
  • Shii Aasu (Puni Puni Poemy)
  • Lucim (Mahoujin Guru Guru)
  • Alex (Totally Spies)
  • Akira (CLAMP School Detectives)
  • Miho Umeda (I My Me! Strawberry Eggs!)
  • Megumi Hanajima (Fruits Basket)
  • Doorknobder (S - 109) and Nanako (SuperS - 152) (Sailor Moon)
  • Hel (Mythical Detective Loki Ragnarok)
  • Saloma (Seritë e Rockman.EXE)
  • Dvergr (Kiddy Grade)
  • Dino Sparks (Legendz)
  • Kotarou Mochizuki (Black Blood Brothers)

Si dubluese lojrash[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Mag Launcher (Evolution 2 (Japonisht))
  • Tamami Konno (Tokimeki Memorial Girl's Side)
  • Xiaomou (Namco x Capcom)
  • Monika Allenford (Growlanser III: The Dual Darkness)

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]