Pranvera s'erdhi vetëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Pranvera s'erdhi vetëm
Arkivi i filmit
Pranvera s'erdhi vetëm.jpg
Titulli shqip Pranvera s'erdhi vetëm
Origjinali Pranvera s'erdhi vetëm
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1988
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Piro Milkani
Skenari Remzi Lani
Muzika e filmit Ardit Gjebrea
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Anisa Markarian
Ema Ndoja
Kristaq Skrami

Pranvera s'erdhi vetëm është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1988.

Të dhënat mbi filmin[redakto | redakto tekstin burimor]

Regjia: Piro Milkani, Skenari: Anisa Makajan, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Ardit Gjebrea.

Aktorët dhe rolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Aktorët dhe rolet e tyre në këtë film janë:

Përmbajtja[redakto | redakto tekstin burimor]

Irena një fizikante e re bashkë me dy koleg të saj ndërmerr një studim të rëndësishëm larg nga shtëpia. Ajo shkon për një kontroll shëndetësor në spitalin e qytetit dhe mëson se vuan nga leuçemia. Pasi e merr veten nga depresioni shpirtëror ajo fillon të pajtohet me realitetin duke çmuar çdo sekondë të jetës së saj dhe dashurisë së saj të cilën përpiqet ta shmangë.