Proza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

na ishte njeher nje shqiponj dhe nje dhelper ,na ishin bere miq me kalimin e kohes shqiponja ishte shum e uritur dhe nuk kishte cfar per te gren dhe me ne fund vendosi t´ia hante te vegjlit e dhelpres , kur u khye ajo pa se nuk ishin te vegjlit e saj dhe menjeher i shkoi mendja se mund tía ket gren te vegjlit shqiponja .Por shqiponja me von duke kerkuar ushqim pa se nje njeri po pjekte mish ne skar,dhe me shpejtesi ia mori nje cop mish,por nen copen ishte nje gac qe posa hyri ne qerdhen e saj u digj ajo dhe te vegjlit ran posht tek dhelpra e ajo me knaqsi ia hengri...........Kjo do te thot se kujt i bene keq gjen keq.ghjkl