Prundu Bârgăului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Prundu Bârgăului
Komunë
Vendndodhja
Prundu Bârgăului (Rumania)
Prundu Bârgăului
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 116.11 [1] km2
Kodi Postal 427230
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Prundu Bârgăului dhe Susenii Bârgăului
Demografia
Popullsia 6565 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Prundu Bârgăului është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6565 banorësh dhe sipërfaqe 116.11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Prundu Bârgăului dhe Susenii Bârgăului.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)