Rajmonda Bulku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rajmonda Bulku.jpg

Rajmonda Bulku (lindur më 16 gusht 1958Cërrik) është një aktore e mirënjohur shqiptare dhe deputete e Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Aktore e njohur e skenës dhe ekranit është nderuar me disa çmime. Në vitin 1981 ajo u diplomua si aktore në Institutin e Arteve të Bukura në Tiranë

Filmi i saj i pare, nga e cila u perzgjodh nga shume vajza te tjera, ka qene "Nusja dhe shtetrrethimi" i xhiruar ne 1975 ne Durrës.

Aktualisht eshte deputete e PD, e zgjedhur nga zgjedhjet parlamentare te vitit 2009. Ajo do te kete nje mandat 4 vjecar 2009-2013. Në jetën private ajo është i martuar dhe ka dy fëmijë.


Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]