Rebrişoara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rebrişoara
Komunë
Vendndodhja
Rebrişoara (Rumania)
Rebrişoara
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 136.87 [1] km2
Kodi Postal 427240
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Gersa I, Gersa II, Poderei, Rebrişoara
Demografia
Popullsia 4883 [2] banorë


Rebrişoara është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4883 banorësh dhe sipërfaqe 136.87 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gersa I, Gersa II, Poderei, Rebrişoara.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)