Rhône-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rhône-Alpes
Rajon
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri [[Flag of France.svg Franca]]
Prefektura Lion
Departamente 8 departamente
Qarqe 25 qarqe (Arrondissement)
Kantone 325 kantone
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 43.698 km2
Zona Kohore UTC+1
PBB
PBB për frymë
Demografia
Popullsia 6.230.691 banorë
Dendësia 143 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://www.rhonealpes.fr/


Rhône-Alpes është një rajon administrativ i Francës.

liqeni i Ansit Annecy.