Robin Williams

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Robin Williams
Robin Williams 2011a (2).jpg
Emri: Robin McLaurin Williams
Ditëlindja: 21 korrik 1951
Vendlindja: Chicago, Illinois, SHBA
Bashkëshort(ja): Valerie Velardi
(1978–1988; 1 child)
Marsha Garces Williams
(1989–2008; 2 children)
Susan Schneider
(2011–present)
Kombësia: amerikan


Robin Williams

Robin Williams lindi më 21 korrik 1951Chicago, Illinois si Robin McLaurin Williams. Është një aktor dhe komedian amerikan.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Diskografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Robin Williams – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale