Salva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Salva
Komunë
Vendndodhja
Salva (Rumania)
Salva
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 29.35 [1] km2
Kodi Postal 427255
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Salva
Demografia
Popullsia 2893 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Salva është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2893 banorësh dhe sipërfaqe 29.35 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat; Salva.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)