Samsung S5230

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Samsung S5230

Samsung S5230 (i njohur edhe si Tocco Lite, Avila and Samsung Star) u lançua në Mars 2009 dhe u lëshua në treg në Maj 2009 nga Samsung. Samsung S5230 ka ngjyrat e zezë,bardhë dhe pink,bashkë me edicionet gold and silver special editions.Celulari ka 3.0" LCD me 262K Ngjyra WQVGA.Në total ka masat 104x53x11.9mm.Ka shfletuesin WAP 2.0 dhe përdor Java MIDP 2.0 per platformen Java.Nuk ka Rrjet 3G dhe lidhje Wi-Fi,(përveç S5230W dhe S5233W të cilët kanë rrjet Wi-Fi). Ka 3.2 megapixel me inçizim të videove.Kamera ka smile mod dhe 4x digital zoom.Telefoni ka software për të edituar fotot dhe videot dhe njohje të muzikës.Mund të çoj microSD (ose memorie) deri ne 16GB.

Specifikimet e plota[redakto | redakto tekstin burimor]

Platforma[redakto | redakto tekstin burimor]

Madhësia[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Dimensionet: 106 x 53.5 x 11.8 mm
 • Pesha: 93.5g

Shfaqja e jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 • 3.0" TFT LCD, 240 x 400 pixel WQVGA resolution 262K color
 • Resistive touchscreen
 • Full haptic touchscreen

Bateria[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Li-ion 1000 mAh
 • Më shumë se 10 orë kohë flasje.
 • Më shumë se 800 orë kohë të gatshme.
 • Bateri e gjatë qendruese.

Kamera[redakto | redakto tekstin burimor]

 • 0.3 megapixel
 • Digital zoom of 4x
 • Disa lloje te fotografimit; Continuous/Mosaic Shot/Frame shot/Panorama shot/Smile Shot
 • Disa lloj efekte; Black & White, Sepia, Negative, Watercolour

Video[redakto | redakto tekstin burimor]

 • MPEG4/H.263/H.264/WMV/3GP video player
 • 15fps@QVGA video recording
 • Video messaging, video streaming
 • MP4
 • 320x180 bit rate 128

Muzika dhe tingulli[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Music player
 • Formatet e file-ve; MP3, AAC, AAC+, e-AAC+, WMA, AMR, WAV
 • 3D Tingull Teknologji (DNSe)
 • Libraria e Muzikës
 • Digital Rights Management(DRM): WMDRM (ILA) OMADRM1.0 OMADRM2.0 (operator dependent)

Argëtim dhe zbavitje[redakto | redakto tekstin burimor]

Zyre[redakto | redakto tekstin burimor]

Mesazhet[redakto | redakto tekstin burimor]

Memoria[redakto | redakto tekstin burimor]

 • 102 Mb standard
 • Më shumë se 16GB with SD/MC
 • 2000 phone book phonebook identitete
 • 500 messages (200 inbox, 200 sent, 50 outbox, 50 draft)

Funksionet e thirrjes[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Speakerphone
 • Call time management
 • Multiparty (Conference call)

Këto specifikime janë siguruar nga website e Samsung Mobile.