Semlac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Semlac
Komunë
Vendndodhja
Semlac (Rumania)
Semlac
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Qarku Arad
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 85,17 [1] km2
Demografia
Popullsia 3.923 [2] banorë

Semlac është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 3.923 banorësh dhe sipërfaqe 85,17 km².

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kjo komunë përmendet për herë të parë në vitin 1256.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)