Silivaşu de Câmpie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Silivaşu de Câmpie
Komunë
Vendndodhja
Silivaşu de Câmpie (Rumania)
Silivaşu de Câmpie
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 30.62 [1] km2
Kodi Postal 427270
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Draga, Fânaţele Silivaşului, Porumbenii, Silivaşu de Câmpie
Demografia
Popullsia 1173 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Silivaşu de Câmpie është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1173 banorësh dhe sipërfaqe 30.62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Draga, Fânaţele Silivaşului, Porumbenii, Silivaşu de Câmpie.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)