Stampa:Infobox vendbanim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
 • Kujdes: Mos bëj ndryshime të paautorizuara në këtë stampë. Kjo stampë është e lidhur me 907 faqe të tjera, ndaj ndryshimet në këtë stampë do të reflektoheshin edhe në stampat apo faqet e tjera. Në qoftë se dëshironi të kontriboni në ndryshimin apo përmirësimin e kësaj stampe jeni të lutur që më parë të modifikoni {{Infobox vendbanim/Livadhi}}

Përdorimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Tirana
Qytet
Njohur si Tirona (në dialekt)
Stema_figura
Stema e Tiranës
Flag of Tirana.svg
Flamuri i Tiranës
Vendndodhja
Tirana (Shqipëria)
Tirana
Administrimi
Shteti Flamuri Shqipëria
Qarku Qarku i Tiranës
Bashkia Bashkia Tiranë
Kryetari i Bashkisë Lulzim Basha (PD) [1] [2]
Partia Partia Demokratike
Statistika dhe Transporti
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Vendasit Tiranas
Themelimi 1614
Sipërfaqja 41.8 km2
 •  aglomerati 1,652 km2
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Kodi Postal 1001-1028
Prefiksi 42
Koordinatat 41° 19′ 48″ Veri

19° 49′ 12″ Lindje

Demografia
Popullsia 421,286 banorë
 •  urbane 763,634 banorë
 •  aglomerati 462 banorë
Dendësia 10,553 banorë/km2
Faqja Zyrtare Bashkia e Tiranës
{{Infobox vendbanim
|Emri          = 
|Gjuha vendase      = 
|Emri në gjuhën vendase = 
|Lloji i vëndbanimit   = 
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     = 
|Flamuri_artikulli    = Flamuri i 
|Stema_figura      = 
|Stema_artikulli     = Stema e 
|Stema_gjerësia     = 
|Pamje          = 
|Përshkrimi i pamjes   = 
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti         = 
|Shteti federal     = 
|Rajoni         = 
|Qarku          = 
|Bashkia         =
|Komuna         = 
|Konteja         =
|Komuniteti Autonom   = 
|Provinca        = 
|Distrikti        = 
|Kantoni         = 
|Departamenti      = 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    =
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Sipërfaqja Tokë     = 
|Sipërfaqja Ujë     = 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Zona Kohore       = 
|Ora Verore       = 
|Kodi Postal       = 
|Prefiksi        = 
|Targa e automjeteve   = 
|Aeroporti        = 
|Kryetari i Bashkisë   = 
|Asambleja rajonale   = 
|Partia udhëheqëse    = 
|WebFaqja        = 
|E-Posta         =
<!--Harta--> 
|Harta_foto       =
|Harta_foto_shënimi   = 
|përshkrimi_harta    = 
|harta_gjerësi      = 
|harta          = 
 |CoordAddon      =
<!--Koordinatat Mënyra #1--> 
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr = 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësi         = 
|gjatësi         = 
}}

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]