Stoney Creek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stoney Creek (kthjellim).
Stoney Creek
Stoney Creek, Hamilton, Ontario
—  qytet  
Stoney Creek (Kanadaja)
Stoney Creek
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Komuna Hamilton
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:43°13′00″ Veri 79°45′00″ Perëndim 43.216667° Veri 79.75° Perëndim43°13′00″ Veri 79°45′00″ Perëndim 43.216667° Veri 79.75° Perëndim
Lartësia 75–324 m (Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "�")
Sipërfaqja 98,6 km2
Popullsia 60.292 banorë 2006
Dendësia 611,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi (905) e (289)
Kodi Postar L8E në L8W
Stoney Creek – harta_foto
www.stoneycreeknews.com/

Stoney Creek është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 98.6 km² dhe popullsi 60292 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario