Raiffeisen Superliga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Superliga e Kosovës)
Shko te: navigacion, kërko

Lua error in Module:HtmlBuilder at line 33: attempt to concatenate field 'val' (a nil value).

Finalja 2007/2008

Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). FFK organizon edhe tri kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë dhe Liga e Tretë.

Raiffeisen Superliga në sezonin 2013/14 ka 12 ekipe. Ato janë:

Kampionët e Kosovës ne vitet te fundit[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Sporti në Kosovë

Atletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo
Football pictogram.svg
FFK.PNG
Raiffeisen Superliga · Liga e Parë
 · Liga 2 - Grupi A  ·  Liga 2 - Grupi B  ·  Liga e Femrave  · Superliga - Juniorët  · Liga e Parë - Juniorët
 ·  Superliga - Futsall  · Liga e parë - Futsall  ·