Tauţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tauţ
Komunë
Vendndodhja
Tauţ (Rumania)
Tauţ
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Arad
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 106,17 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Minişel, Minişu de Sus, Nadăş, Tauţ
Koordinatat 46° 17′ 0″ Veri

21° 55′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 1.966 [2] banorë

Tauţ është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 1.966 banorësh dhe sipërfaqe 106,17 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Minişel, Minişu de Sus, Nadăş, Tauţ.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)