Ter Aar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ter Aar (kthjellim).
Ter Aar
—  stadsdeel  
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Nieuwkoop
Koordinatat Koordinatat:52°09′59.97″ Veri 4°42′28.99″ Lindje 52.16666, 4.70805552°09′59.97″ Veri 4°42′28.99″ Lindje 52.16666, 4.708055
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172
Kodi Postar 2460-2461
Ter Aar (Hollandë)
Ter Aar

Ter Aar është një qytezë në Nieuwkoop, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Ter Aar – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare