Thana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Thana
Thana
Thana
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Cornales
Familja: Cornaceae
Grupi: Coriandrum
Cornus mas

Thana ( lat. Cornus mas L.), e njohur edhe si: thanë e butë, thanë e kuqe, sharrëkuqe, është bimë e familjes Cornaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Thana në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Cornaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale