Uma Thurman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Uma Thurman në Kanë, 2000
Uma Thurman në Kanë, 2001

Uma Thurman (Uma Karuna Thurman) lindi më 29 prill 1970. Është aktore dhe fotomodele nga ShBA-ja. Ishte kandidate për çmimin Golden Globe të vitit 2004 në kategorinë "protagonistja më e mirë në një rol dramatik". Uma Thurman u kandidua me rolin në filmin "Kill Bill (Vol. 2)"

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]