Urmeniş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Urmeniş
Komunë
Vendndodhja
Urmeniş (Rumania)
Urmeniş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 59.28 [1] km2
Kodi Postal 427370
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Câmp, Coşeriu, Delureni, Fânaţe, Podenii, Scoabe, Şopteriu, Urmeniş, Valea, Valea Mare
Demografia
Popullsia 2178 [2] banorë


Urmeniş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2178 banorësh dhe sipërfaqe 59.28 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Câmp, Coşeriu, Delureni, Fânaţe, Podenii, Scoabe, Şopteriu, Urmeniş, Valea, Valea Mare.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)