Ushojza pa kërcell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ushojza pa kërcell
Ushojza pa kërcell
Ushojza pa kërcell
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Carduoideae
Grupi: Carlina
Carlina_acaulis

Lista e anëtarëve

Ushojza pa kërcell ( lat. Carlina acaulis L.) e njohur edhe si: roshetkë, qumështore, është antare e familjes Asteraceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Ushojza pa kërcell në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale