Ususău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ususău
Komunë
Vendndodhja
Ususău (Rumania)
Ususău
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Arad
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 135,43 [1] km2
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bruznic, Dorgoş, Pătârş, Ususău, Zăbalţ
Koordinatat 46° 4′ 0″ Veri

21° 49′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 1.388 [2] banorë

Ususău është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 1.388 banorësh dhe sipërfaqe 135,43 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bruznic, Dorgoş, Pătârş, Ususău, Zăbalţ.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)