Voorburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voorburg (kthjellim).
Voorburg
—  woonplaats  
stema_figura Voorburgvlag.gif
Pamje nga Voorburg

Swaensteyn (1632)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Leidschendam-Voorburg
Koordinatat Koordinatat:52°04′04.58″ Veri 4°21′51.4″ Lindje 52.0679416, 4.364280552°04′04.58″ Veri 4°21′51.4″ Lindje 52.0679416, 4.3642805
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 2270 - 2275
Vendndodhja
Voorburg (Hollandë)
Voorburg
Voorburg – harta_foto

Voorburg është një qytezë në Leidschendam-Voorburg, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Voorburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare