Zagra (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Zagra
Komunë
Vendndodhja
Zagra (Rumania)
Zagra
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 126.00 [1] km2
Kodi Postal 427385
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Alunişul, Perişor, Poienile Zagrei, Suplai, Zagra
Demografia
Popullsia 3703 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Zagra është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3703 banorësh dhe sipërfaqe 126.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Alunişul, Perişor, Poienile Zagrei, Suplai, Zagra.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)