Árborg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Árborg
Sveitarfélagið Árborg
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Ásta Stefánsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 158 km2
Popullsia 7,889 banorë
Dendësia 49.93 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 800, 801, 802, 820, 825

Árborg (islandisht: Sveitarfélagið Árborg), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Árborg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale