Çagllavica (Graçanicë/Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çagllavicë
Fshat
Vendndodhja
Çagllavicë is located in Kosova
Çagllavicë
Çagllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë/Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 573 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 12″ Veri

21° 8′ 49″ Lindje

Çagllavicë është një vendbanim në Kosovë. Fshati është ndarë me një pjesë banuar nga shqiptarët në kuadër të komunës së Prishtinës, ndërsa pjesa tjetër banuar nga serbët në kuadër të komunës së Graçanicës.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]