Çeskova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çeskovë
Çeskaj
Fshat

Çeskovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeskaj.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Çeskovë familja Morina e familja Berisha

Fshati Çeskovë është nder fshatrat me te vjetra të Lugut te Baranit

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]