Çeskova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çeskovë
Çeskaj
Fshat
Vendndodhja
Çeskovë is located in Kosova
Çeskovë
Çeskovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 37″ Veri

20° 31′ 37″ Lindje

Çeskovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeskaj.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Çeskovë familja Morina e familja Berisha

Fshati Çeskovë është nder fshatrat me te vjetra të Lugut te Baranit

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]