Çetiroku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çetirok
Μεσοποταμιά
Fshat
Vendndodhja
Çetirok is located in Greqia
Çetirok
Çetirok
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 30′ 9″ Veri

21° 9′ 40″ Lindje

Çetirok (greqisht: Μεσοποταμιά/Mesopotamiá) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τσετεράκι/Tseteráki.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]