Çifllaku (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çifllak
Fshat
Vendndodhja
Çifllak is located in Kosova
Çifllak
Çifllak
shtrihet ne Jug lindje kufizohet Me Terpezen Posheranin Kllokotin Dhe Novosellen
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Kryetari i Komunës Sokol Haliti
Partia udhëheqëse LDK
Të dhëna dhe statistika
Themelimi 1825
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoraves
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Aeroporti Adem Jashari Prishtin
Targa 06
Koordinatat 42° 22′ 40″ Veri

21° 20′ 46″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 5 km2
 •  urbane Pozheran Terpez km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 30 banorë/km2

Çifllak është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]