Émerson Carvalho da Silva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Émerson
Të dhënat personale
Emri i plotëÉmerson Carvalho da Silva
Data e lindjes (1975-01-05) 5 Janar, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesBauru, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1994XV de Jaú
1994-2000Portuguesa
2001São Paulo
2002Vitória
2003Shimizu S-Pulse
2004Belenenses
2005Paraná
2005Botafogo
2006Paraná
2006-2007Ponte Preta
Ekipi kombëtar
2000Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Émerson Carvalho da Silva (lindur më 5 Janar 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2000 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]