Étréaupont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étréaupont
Komunë
noform
Pamje nga Étréaupont
Vendndodhja
Étréaupont is located in Franca
Étréaupont
Étréaupont
49°54′12″V 3°54′57″L / 49.903333333333°V 3.9158333333333°L / 49.903333333333; 3.9158333333333Koordinatat: 49°54′12″V 3°54′57″L / 49.903333333333°V 3.9158333333333°L / 49.903333333333; 3.9158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.59 km2
Popullsia 927 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02580
INSEE 02295


Étréaupont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étréaupont ka një popullsi prej 927 banorë dhe sipërfaqe 17.59 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étréaupont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale