Étrépilly, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étrépilly
Komunë
Vendndodhja
Étrépilly is located in Franca
Étrépilly
Étrépilly
49°05′06″V 3°20′20″L / 49.085°V 3.3388888888889°L / 49.085; 3.3388888888889Koordinatat: 49°05′06″V 3°20′20″L / 49.085°V 3.3388888888889°L / 49.085; 3.3388888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.13 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02297


Étrépilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étrépilly ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 5.13 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étrépilly (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale