Étroussat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étroussat
Komunë
noform
Pamje nga Étroussat
Stema_figura
Vendndodhja
Étroussat is located in Franca
Étroussat
Étroussat
46°13′07″V 3°13′16″L / 46.218611111111°V 3.2211111111111°L / 46.218611111111; 3.2211111111111Koordinatat: 46°13′07″V 3°13′16″L / 46.218611111111°V 3.2211111111111°L / 46.218611111111; 3.2211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.03 km2
Popullsia 666 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03112


Étroussat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Étroussat ka një popullsi prej 666 banorë dhe sipërfaqe 13.03 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étroussat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale