Ëmbëlsirë me mollë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ëmbëlsirë me mollë është ëmbëlsirë e përgatitur me mollë dhe vezë dhe me përbërës tjerë në sasi të vogla.

Përtë përgatitur një ëmbëlsirë me mollë nevojten :

3 kokrra vezë
4-5 kokrra mollë
1 gotë uji - sheqer
3 1/2 gota - miell
4-5 lugë gjelle - arra të shtypura
1 maje luge kafeje - sodë
pak vanilje

Për të përgatitur shurupin nevojiten :

3 gota - ujë,
3 gota - sheqer.
Përgatitja 

Në një enë rrihen vezët me sheqerin derisa të tretet sheqeri. Hidhen në rende mollat e grira, arrat e grira dhe mielli në sodën e holluar më parë. Përzihet lehtë deri sa të bëhet brumi i shkrifët. Pastaj hidhet në tavën e lyer me vaj dhe piqet në furrë. Pasi piqet, ndahet në copa në formë rombi dhe pastaj mbi copat hidhet shurupi dhe pak kanelle sipër.