ČT24

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
ČT 24
ShtetiRepublika Çeke
Programimi
Gjuha/ëtÇeke
Lidhjet
Faqja zyrtarehttps://ct24.ceskatelevize.cz

ČT24 është një kanal lajmesh 24-orëshe në Çeke, në pronësi dhe operuar nga Televizioni Çek. Kanali u lançua në 2 maj 2005.

ČT24 transmeton nga Praga, Republika Çeke ku është selia e tyre, por ČT24 gjithashtu ka degë dhe transmetime nga Brno dhe Ostrava.