Črnomelj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Črnomelj center (45335321411).jpg

Črnomelj (gjermanisht: Tschernembl) është një vendbani, qendër e komunës dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Juglindore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]