İlhan Mansız

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
İlhan Mansız
Të dhënat personale
Emri i plotëİlhan Mansız
Data e lindjes (1975-08-10) 10 Gusht, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesKempten, Gjermania
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996-1997Gençlerbirliği
1997-1998Kuşadasıspor
1998-2001Samsunspor
2001-2003Beşiktaş
2004Vissel Kobe
2004-2005Hertha Berlin
2005-2006Ankaragücü
Ekipi kombëtar
2001–2003Flag of Turkey.svg Turqia21(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

İlhan Mansız (lindur më 10 Gusht 1975) është një ish-futbollist turk.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin turk ka luajtur 21 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Turkey.svg Turqia
Vite Ndeshje Gola
2001 2 1
2002 13 5
2003 6 1
Gjithsej 21 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]